Toshiba ısınma sorunu

Toshiba ısınma sorunu
Toshiba ısınma sorunu

Toshiba ısınma sorunu yaşanılan notebooklarda mutlaka genel bakım yapılmalıdır.Bu bakım ile birlikte termal macu ndeğişimleri, oksit temizlikleri, soğutucu kanal temizlikleri vb. işlemler yapılmalıdır.Isı dğerleri normal değerler aralıpında çalışmayan Toshiba notebooklar ileride onarımı mümkün olmayan arızalar çıkarabilmektedir.

Lehim yapılarından oluşran entegreler yüksek sıcaklıklar altında çalışır ise deforme olarak özelliklerini kaybetmektedir.O nedenle garanti süresini dolduran notebooklar bakım işlemlerinden geçmelidir.

Toshiba anakart solisyon temizlik işlemi ile devre yapıları ve anakart devre yolları özelliklerini kaybetmeden çalışmaya devam ederler.80 fahrenheit ısı seviyesine gelen notebooklar devre koruması ile notebookun kapanmasını sağlar.Bu kapanmalar hard disk üzerinde bad sector oluşmasına neden olur ve tekrarlayan bu durumlar bilgi kaybında neden olur.

Toshiba notebook ısınma sorunu yaşandığı taktirde vakit kaybetmeden teknik servis desteği alınarak bakım yaptırılmalıdır.Garanti süresini dolduran Toshiba notebook modellerinde yılda bir kez bakım yaptırmak en doğu işlemdir.Bu işlemi yaptırdığınız sürece notebookunuzu uzun yıllar kullanma imkanı bulursunuz.

Notebook bakım kaynaklı olmayan ısınma problemleri

Notebook anakart üzerinde müdahil yapıda bulunan entegrelerde yaşanılan arızalar bu aşırı ısınmaya neden olabilir.Özellikle bga entegresi ve ı/0 entegresi en çok arızası ile karşılaşılan parçalardır.

Entegre ısınma sorunlarında arıza onarımı anakart değişimine kadar gidebilmektedir.Bu durum masraf boyutları nedeni ile belkide onarım yapılmaması gereken bir durum olabilir.

Toshiba notebook ısınma sorunu desteği için teknik servis personellerimiz ile irtibat kurabilirsiniz.

Toshiba İzmir Notebook Teknik Servisi 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

Konuşmayı başlat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button